Käynnissä olevat hankkeet

Kehittämisprojektit tuovat perustoimintaamme lisäresursseja. Tunnemme ja tunnistamme eri rahoituslähteet, joiden avulla voimme käynnistää kehittämistoimia joilla luomme uutta; joko kokonaan uutta liiketoimintaa, uusia palveluita, uusia liiketoimintamalleja tai -palveluita. Vahvistamme kansainvälistymistä tai selvitämme kasvun esteitä.

Nämä kehittämisprojektit ovat yritysten toimintaa tukevia, ongelmanratkaisijoita tai ne toimivat esiselvityksenä tulevalle kehittämistoiminnalle. Yritykset pääsevät pienellä rahoituspanoksella mukaan merkittäviin kehittämishankkeisiin ja –verkostoihin, joita yksinään olisi käytännössä mahdoton toteuttaa.Ole aktiivinen ja kerro mitkä ovat toimialasi tai yrityksesi kasvun tai kehittymisen pullonkaulat. Pystymme ehkä oikein kootulla projektilla ratkaisemaan kehittämisen haasteen. 

Tutustu sekä käynnissä oleviin tai jo päättyneisiin projekteihin. Näillä sivuilla voit seurata, miten kukin hanke etenee ja millaisia tuloksia olemme saavuttaneet. Yksityiskohtaisemman kuvauksen saat aina yhteyshenkilöltämme. Ole aktiivinen, kysy lisää ja tule mukaan kehittämään!

Kanta-Hämeen markkinointi Venäjälle (1.8.2014-30.3.2017)
Yhteyshenkilö Kati Tiitola | +358 40 547 5454 | kati.tiitola@linnan.fi

Hämeen Kasvuverkostot – Häme Power Nets ( 1.1.2015 -31.3.2017)
Yhteyshenkilö Rainer Jakobsson | +358 40 829 1000 | rainer.jakobsson@linnan.fi

Kohti elämysten Hämeenlinnaa (1.1.2016-31.10.2017)
Yhteyshenkilö Jonna Piiroinen | +358 50 318 0009 | jonna.piiroinen@linnan.fi

Menestysreseptit maaseudun hyvinvointipalvelualan ammatinharjoittajille ( 1.1.2016 – 31.10.2017)
Yhteyshenkilö Pia Niemikotka | +358 40 868 2087 | pia.niemikotka@linnan.fi

Russia Business Point – maakunnallinen Venäjä -palvelupiste (1.9.2015 – 31.8.2017)
Yhteyshenkilö Anastasia Kanervisto | +358 50 440 0306| anastasia.kanervisto@linnan.fi

Uutta Vetovoimaa Energiatehokkaista Teräsrakenteista UVVET (1.1.2015 – 31.12.2017)
Yhteyshenkilö Rainer Jakobsson | +358 40 829 1000 | rainer.jakobsson@linnan.fi

Kohti KV-resurssikeskusta ( 13.9.2016 – 30.6.2017)
Yhteyshenkilö Anastasia Kanervisto | + 358 50 440 0306 | anastasia.kanervisto@linnan.fi

Kiertotaloutta maa-ainesten käyttöön Hämeenlinnassa (1.08.2016-31.12.2018)
Yhteyshenkilö Hanna Willner | +358 50 4419 204 | hanna.willner@linnan.fi

Tutustu Hilmakilpailutuksen vastauksiin

Tutustu päättyneisiin hankkeisiin

Jätä yhteydenottopyyntö

Jätä yhteydenottopyyntö, anna meille palautetta tai vinkkaa hyvästä kehityskohteesta.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

@

Ei aktiivisena viimeaikoina